מכשיר FORMAטיפול באקנה

פרופיונבאקטריום אקנה היא בקטריה גראם-חיובית שמשחקת תפקיד חשוב בפאתוגנזה של אקנה וולגריס. טיפול באקנה וולגריס באמצעות מכשירי לייזר או אור מקובל מאוד בספרות. ישנן שתי מטרות במכניזם הפעולה בבואנו לטפל בנגעי אקנה: הראשונה, אפקט פוטודינאמי שמתעורר עקב השימוש באור אולטרא סגול ואור נראה שנבלע ע“י הפורפירין. שמיוצר ע“י בקטריית הפרופיון אקנה. בליעה זו מובילה לרבייה תגובתית של זני חמצן (ROS) עם אפקט בקטריאלי שמגיע אחריה. הדרך הנוספת מבוססת על פוטוטרמוליזה בררנית של נימי הדם המזינים את בלוטות החלב, וגורמת לירידה בכמות החלב המופקת. מכניזם פעולה שלישי דורש אקסוגן פוטוסנסיטייזר שיתווסף אל פני שטח העור. הפוטוסנסיטייזר מצטבר בבלוטות החלב וגורם לכך שהבלוטה תיהרס לאחר החשיפה לקרן האור. השימוש ב IPL מאפשר כיסוי של פסגת בליעה בפורפירין והמוגלובין ולכן יכול להוות כלי טיפולי מתאים לטיפול באקנה. רוחב הפולס הקצר שנמשך פחות מ – 5 אלפיות השנייה, בו נעשה שימוש מאפשר למטופל סבילות כאב גבוהה יותר ומעלה את רמת הדיוק והבררנות של בליעת האנרגיה ברקמת היעד, כתוצאה מכך עולה גם יעילות הטיפול.

מיצוק העור

בגלי רדיו התחילו להשתמש ברפואה בתחילת המאה ה – 20. לחום אלקטרומגנטי אנדוגני יש מספר יתרונות לעומת צורות חימום רקמה אחרות (הולכה חשמלית, קרינה אינפרה אדומה וכו‘) במיוחד גלים ארוכים המאפשרים חימום רקמות עמוק. כאשר מחממים באמצעות הולכה חשמלית הטמפרטורה דועכת באופן אקספוננציאלי לערך הפיזיולוגי 37 מעלות צלזיוס במספר מילימטרים, חימום אלקטרומגנטי מאפשר פיזור טמפרטורה יותר הומוגני בעומקים של עד מס‘ סנטימטרים, לא ניתן להגיע לכך באמצעים חיצוניים אחרים. מטרת גלי הרדיו באפליקציות רפואיות אסתטיות, היא המטריצה הפרטיקולרית הדרמלית כאשר הכוונה היא להעלות את הטמפרטורה בתוך הדרמיס על מנת להשיג שני אפקטים פיזיולוגיים שונים:

אפקט לטווח קצר, הנקרא גם ”אפקט הברביקיו“ או ”אפקט הכיווץ“: התכווצות מידית של סיבי הקולגן והרס חלבונים התחלתי שנוצר כתוצאה מחום וכתגובה לכך התארגנות מחדש של מבנה התלת ממד החלבוני. תגובה זו יוצרת מיצוק עור מוחשי ותחושה של מתיחת פנים זמנית אך נראית לעין.

 אפקט לטווח ארוך, כתוצאה מתהליך הרס מתמשך  5%-30% מסך סיבי הקולגן באזור המטופל( והיווצרות אזור פגוע בעל רכיב דלקתי נוצרת לבסוף תגובה מתקנת. הגירוי הפלוגיסטי בוחר כמה מאוכלוסיית התת-פיברובלאסטים החשובים שמהווים נדבך חשוב ביצירת פיברוזיס וגירוי לייצור קולגן חדש.

הסרת שיער באמצעות מערכת IPL

במכשירי IPL נעשה שימוש במנורת הבזק ופילטרים של פס רחב על מנת להפיק אור פולי כרומטי קוהרנטי בעצימות גבוהה בספקטרום ארכי גל שנקבע, עצימות ומשך פולס. בדומה ללייזר, הרעיון הבסיסי של מכשירי ה IPL הוא פחות או יותר הרס באמצעות חום של רקמת יעד בצורה בררנית (פוטוטרמוליזה) השילוב של אורכי הגל שנקבעו, העוצמה, משך הפולס והמרווח בין פולסים מאפשר טיפול במגוון מצבי עור. העיקרון הבסיסי הוא בליעת פוטונים בכרומופור שנמצא בשיער (מלנין(  והולכת אנרגיה שתומר לחום ותהרוס בסוף ההליך את מבנה המטרה שלנו (זקיק ופפילה). הליך זה גורם לפגיעה במכניזם הגדילה של השיער, מבלי לגרום נזק לשכבת האפידרמיס.

טיפול בפטרת הציפורניים:

ידית ייחודית לטיפול בפטרת ציפורניים, יעילות מוכחת קלינית, שיטת הטיפול לא אגרסיבית , ללא תופעות לוואי , לא מצריך טיפולי המשך.

לפי הנתונים לפחות 12% מאוכלוסיית העולם סובלים מפטרת ציפורניים. חברת פורמטק עשתה פריצת דרך בטכנולוגיית IPL כאשר פיתחה פולס תמציתי , אשר נמצא המתאים בשביל טיפול בפטרת ציפורניים. בעקבות פריצת דרך זו טכנולוגיית IPL מאפשרת כעת טיפול בבעיות אלה. IPL  כאור קוהרנטי , משתמש בספקטרום צבע מלא ומסוגל ללכוד את כל סוגי הפטריות בניגוד לאור קוהרנטי אדום של הלייזר , שהוא עיוור לצבע. עומק החדירה של הפולס- זוהי  נקודה חשובה נוספת , טכנולוגיית IPL מכוונת את הפולס אל פטרת ציפורניים ישירות אל שורש הבעיה. טכנולוגיות של FORMATEK  אומתו באמצעות מחקרים קליניים , תוצאות המחקרים שהושגו הן בין 85%-100% הצלחה לטיפול זה.

PLG- פילינג יהלום:

הליך קוסמטי טיפולי אשר מרענן , מחליק והופך את העור לצח וזוהר. ידית בעלת חמישה ראשי יהלום בגדלים שונים לאפקט הטוב ביותר. ההליך נטול כאבים לחלוטין . פילינג יהלום , זוהי שיטה לא פולשנית של מיקרודרמוברזיה אשר מתאימה לכל סוגי העור . ההליך מיועד להענקת אחידות למרקם העור , לטיפול בהיפר פיגמנטציה , גורם לחידוש רקמות וזרימת הדם. ההליך ממריץ את ההתחדשות של תאי העור, משפר באופן משמעותי את מראה העור , מטשטש את כתמי הגיל, צלקות אקנה , סימני מתיחה וקמטוטים, מאיץ את ייצור הקולגן , אלסטין וחומצה היאלורונית הטבעית.

עיסוי באמצעות אולטרה-סאונד + גלי רדיו (RF):

ידית בעלת ראש ייחודי , המשלב בתוכו טכנולוגית RF דו קוטבית של חשיפה לתדרי רדיו ועיסוי אולטרסאונד , אשר גורם להצערת העור, מגביר את זרימת הדם , מאיץ את התהליך הטבעי של התחדשות העור. חשיפה לגלי רדיו, מהווה גירוי של סינתזת קולגן. מדובר בטיפול לא פולשני בעל יעילות מוכחת וללא תופעות לוואי 

ידית גלי רדיו  (RF):

טיפול זה מהדק את העור , מפחית קמטוטים , הופך את העור לגמיש יותר ומשפר מאת מצב הכללי של העור, הודות להשפעות של אנרגיית תדר רדיו RF  דו קוטבית, המגרה את סינתזת קולגן. תוצאה- השפעה קלינית וקוסמטית הנראה לעיין באופן מידי.

עם הגיל , סיבי קולגן מאבדים  מהאלסטיות שלהם , מה שהופך את העור לרופס וגורם להיווצרות קמטים . הבסיס של הטיפול טמון בחימום עמוק של הרקמות על ידי תדר גבוה (RF) ועוצמה גדולה. ההשפעה היא על שכבת הדרמיס ושומן תת עורי , מבלי להשפיע על האפידרמיס (שכבה העליונה של העור) . השפעת החום מחייה את  שכבת הדרמיס של העור , זרימת הדם וחילוף החומרים משתפרים . סיבי הקולגן מתחילים לרכוש גמישות ראשונית ולהתכווץ. מבחינה ויזואלית זה מתבטא בהידוק והרמת העור וטשטוש קמטים. סיבי הקולגן מתחדשים. סיבי קולגן ואלסטין הצעירים יוצרים מסגרת התומכת בעור . שינויים משמעותיים יכולים להופיע כבר מהטיפול הראשון ומשתפרים לאחר כמה פגישות. אפקט הליפטינג מתגבר במהלך 6 חודשים לאחר סדרת הטיפולים ונשמר עד שנתיים.

צרו קשר


לקוחות ממליצים

Font Resize